Lekcija Dejana Stankovića za selektora Rusije (Foto)
Dejan Stanković, Foto: Alexander Nesterov / Sputnik / Profimedia

PREMIJER LIGA RUSIJE, 11. KOLO

Ubedljiva pobeda srpskog stručnjaka

Saša Ilić dobio je otkaz u Nižnjem Novgorodu posle remija od 2:2 u gostima protiv Akrona, ali je drugi srpski trener imao mnogo uspešniji dan u Rusiji.

Dejan Stanković vodio je sa klupe Spartak iz Moskve do pobede od 3:0 u 11. kolu protiv Rostova koji trenira Valerij Karpin, aktuelni selektor Rusije.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu pošto se radovao Nail Umjarov u 28. i Šamar Nikolson u 34. i prvom minutu nadoknade vremena.

Zenit je savladao Orenburg golom Gustava Mantunena u 61. minutu iz penala, a Strahinja Eraković kod domaćina nije ulazio u igru.

Rubin je bio bolji od Akhmata sa 2:0 pošto su mrežu tima iz Groznog tresli Ilija Rožhov u 45. i Mirlin Daku u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Nikola Čumić je kod domaćina bio na terenu 86 minuta.